Актуелно Македонија Црна хроника Култура Скопје Живот Спорт Свет Бизнисметар Калеидоскоп
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.04.2009, 11:17

Тони Зен - маж со најнегувано тело на естрадата

За Тони Зен многу девојки велат дека има најнегувано тело на македонската естрада. Во неодамнешниот разговор за "Вест", познатиот рапер изјави дека кога има време, минува и по неколку часа во денот во вежбалница.
Раперот со осум тетоважи го фотографиравме како излегува од една скопска вежбалница, во друштво на Урко, личен телохранител на премиерот Груески. Тони Зен минатиот месец беше активен со настапите низ Македонија, речиси секој ден. Друштво на патувањата му правеше неговиот нов автомобил "опел астра" со брендирани таблички, на кои го пишува неговото име.
Тони, кој е сопственик на бутик за хип-хоп облека во ГТЦ, актуелен е на радиостаниците со хитот "Скандал", а на ТВ-каналите - со спотот за "Ми каса ес ту каса". Најави комерцијално реиздание на албумот "Стиховна агенда", кој излезе во 2007 г. и уште многу изненадувања за своите обожаватели.
(М.Џ.)


Текстот е прочитан 9739 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

Трпе и Ставре се запиле во кафана и Ставре му вика на Трпе:
- Шо бе, онаа твојана стави цвикери и ти одма ја откачи!?
- Не бе батка, откако стави цвикери нејќе више да ме види!

***

Бананата му вика на вибраторот.
- Аман бе доста се тресеш, мене ќе ме јадат!

***

Отишла Трпана на лекар во недела.
- Докторе каде ставате инекции во недела?
- У г'з!
Бистата на Нефертити има две лица
Германските истражувачи со најсовремена технологија за компјутерско сканирање открија дека бистата ...
Австрија ја почна годината на Хајдн
Диета на Обединетите нации
Оваа диета има за цел, покрај намалување на вишокот на килограми, да доведе и до промена на метабол...
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter