Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ Убава Македонија Невреме август 2016
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Спорт
Ве чекаме во ТК "Теннис Парк" - Примаме нови членови, тенисери и тенисерки
Големото семејство во ТК"Теннис Парк" - Скопје при Спортскиот Центар Јане Сандански прима нови член...
Чудото од дете дневно трча, плива и вози велосиппед по 90 километри
Младиот Давид Мијалов од Радовиш секој ден трча и вози велосипед, до Струмица или до Штип, а навече...
Ракометот се засакува од мали нозе
Во Ракометната академија на Вардар има и школи каде може да тренираат и дечиња кои се на седумгодиш...
Голманката на САД казнета со шест месеци поради навреда на Швеѓанките
Голманката на фудбалската репрезентација на САД, Хоуп Соло, е казнета со шест месеци поради изјават...
Болт на патеката е спринтер, во кревет - маратонец
Иако изјави дека се срами од интимните фотографии што излегоа во јавност по ОИ во Рио, 20-годишната...
Во тек е регуларна продажба на сезонски билети за мечевите на Вардар
Обезбедете си навреме билети за натпреварите на вашиот тим за сезоната 2016/2017. Регуларната прода...
Герет Бејл останува во Реал до 2021 година
Според пишувањата на "Марка", Герет Бејл ја продолжил верноста кон Реал Мадрид и ставил потпис на н...
Нов дебакл на Рома
Рома и Вилјареал се најголемите жртви од четвртото квалификациско коло на Лигата на шампионите отка...
Погба излезе на "Олд Трафорд" со хендикепиран фан на Јувентус
Пол Погба викендов повторно заигра за Манчестер јунајтед, но еден друг детаљ привлече уште поголемо...
Полски хулигани убија 19-годишен фудбалер
Деветнаесетгодишниот фудбалер на Катовице, Доминик Кожовски, избоден е до смрт од навивачи на ривал...
ФК Вардар повеќе од шампион
Да се биде фудбалски шампион не е само да се освои трофеј....
Отворено првенство на јуниори и јуниорки до 16 години во ТК"Teннис Парк"
На наше огромно задоволство, ви соопштуваме дека по трите успешни ITF Futures турнири, како и многу...
Русија плаќа најмногу за медал, Британија ништо
На штотуку завршената Олимпијада апсолутни победници се Американците со 121 медал, од кои 46 златни...
Болт спиел со вдовица на наркобос во Бразил
Дваесетгодишната студентка Џејди Дуарте од Рио, која се пофали со пикантни снимки на кои се гледа к...
Лилеса ќе биде пречекан како херој во Етиопија
Атлетичарот Фејиса Лилеса, кој по маратонската трка на Олимпијадата во Рио и на подиумот направи ге...
Спонзорите се откажуваат од лажгото Лохте
Американскиот пливач Рајан Лохте го загуби спонзорството од четири компании поради недоличното одне...
24 август прогласен за Ден на Коби Брајант
Лос Анџелес лејкерс го прогласи 24 август за Ден на Коби Брајант, во чест на тазе пензионираниот иг...
Ве чекаме во ВАРДАР – ОТВОРЕН ДЕН во Фудбалската Академија
После одржаната прес-конференција во Фудбалската Академија на ФК Вардар по повод уписите за нови чл...
Ју-ес опен е моја карта за влез меѓу најдобрите тенисерки
Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, денеска го игра мечот на својата кариера, истовремено, ис...
Чилиќ го победи Мареј и го освои Синсинати
Хрватскиот тенисер Марин Чилиќ го освои трофејот на турнирот во Синсинати, САД, бидејќи во финалето...
Лилеса: Не смеам да се вратам во Етиопија
Атлетичарот од Етиопија, Фејиса Лилеса, го освои сребрениот медал на маратонската трка на Олимписки...
Стриптиз протест на монголските боречки тренери
Монголските боречки селектори Церенбатар Цогтбајар и Бјамбаренчин Бајара револтот од "неправдата" г...
Кипчоге најдобар на олимпискиот маратон
Кениецот Елиуд Кипчоге ја освои титулата на олимпискиот маратон во Рио де Жанеиро. Кипчоге го истрч...
САД со рекорд по освоени медали на Олимпијадите
Олимписките игри во Рио де Жанеиро се најуспешните за САД, одржани во друга земја....
Бисинов: Со јуниор лигата го фаќаме модерниот тренд
Многу не е експониран како тренер, но доколку се соберат сите играчи што минале низ неговите „трене...
Чао, Рио
Самба и карневалска атмосфера ја одбележаа церемонијата на затворањето на 31 Летни Олимписки игри в...
Прес на Академијата „Вардар“: Вратите се отворени за сите
Денеска во Фудбалската Академија на ФК Вардар се одржа прес-конференција по повод уписите за нови ч...
Томи Стефановски со триумф на Охридскиот маратон се збогува со пливањето
Македонската пливачка легенда Томи Стефаноски е победник на 30тиот јубилеен Охридски маратон....
Русинка Мамун е нова олимписка победничка во ритмичка гимнастика
Руската гимнастичарка Маргарита Мамун е нова олимписка победничка во ритмичка гимнастика со 76.483 ...
Исинбаева ја заврши кариерата и ја проколна ИААФ
Една од најдобрите атлетичарки на сите времиња, Русинката Елена Исинбаева на прес конференција обја...
Прво олимписко злато за бразилските фудбалери
Фудбалската репрезентација на Бразил за првпат во својата историја успеа да стигне до златниот меда...
Дисквалификуваната штафета на Американките прва на 4х100 метри
Американската женска штафета 4х100 метри која претходно беше дисквалификувана па помилувана, се вра...
Оваа среда - Отворен ден во Фудбалската Академија на ФК Вардар
Фудбалската Академија на ФК Вардар ги отвора вратите за сите заинтересирани родители чии деца сакаа...
Рио 2016: Поделени медали во седум атлетски дисциплини
На програмата на Олимписките игри во Рио ноќеска беа финалните борби во седум атлетски дисциплини....
Одговорен пристап кон довербата од нашите родители
Почитувани родители, запишувајќи го вашето дете во Фудбалската Академија на ФК Вардар, сосема разби...
Сексапил на песокот за доскок
Како и на претходните Игри, и на Олимпијадата во Рио натпреварите во скок во далечина и во одбојка ...
Девојките од Кичево спремни за следните предизвици во Вардар Јуниор Лигатa
Амбицијата да бидеш на врвот е силен двигател, којшто кога е придружен со талент создава врвни спор...
Однапред утрвдена програма на обука за новите вардарови надежи
Уписите во Фудбалската Академија на ФК Вардар веќе се започнати и се отворени до 31-ви август, па б...
Еднакви можности за сите во фудбалската Академија на Вардар
Водени од идејата што повеќе деца да се занимаваат со фудбал, ФК Вардар ја основа својата Фудбалска...
Фудбалска Академија на ФК Вардар - водечка институција во фудбалот
Мисија на Фудбалската Академија на ФК Вардар е да биде корисна за македонскиот спорт, преку едукаци...
Предлог за брак на Олимпијадата
Кинеската олимпијка Хе Жи која освои сребрен медал за скок во вода од три метри беше пријатно шокир...
Кузманоски: Сакаме Кичево да стане и машки ракометен град
Школите од ракометната академија Вардар веќе се подготвуваат за следната сезона на Вардар Јуниор ли...
Вардар ја прегази Шкендија
Актуелниот шампион Вардар го доби првото дерби со Шкендија во новата сезона на Првата македонска фу...
Болт го одбрани златото на сто метри
Јамајчанецот Јусеин Болт потврди дека дефинитивно е најбрз човек на светот....
Пливачка избркана од Рио оти се сексала 12 часа
Една од најсексапилните учеснички на Олимпијадата во Рио, Ингрид Оливеира беше избркана од Игрите п...
Вејд ван Никерк со нов светски рекорд на 400 метри
Јужноафриканскиот атлетичар Вејд ван Никерк постави нов светски рекорд на трката на 400 метри и го ...
Клишина доби дозвола да се натпреварува во Рио
Руската атлетичарка Дарија Клишина може да се натпреварува на Игрите во Рио откако Судот за спортск...
Енди Мареј го одбрани златото од Лондон
Британскиот тенисер Енди Мареј е победник на олимпискиот турнир во Рио, откако во големото финале г...
Ристе Пандев: Дадов се од себе
Македонскиот атлетичар Ристе Пандев имаше солиден настап на Олимпијадата во Рио. Откако во првата к...
Шкендија играла без младинец, и се заканува одземање на бодови!
Против Силекс во составот Тетовци немале ниту еден играч под 21 година во стартниот тим, а е задолж...
Семејни врски - срцата на Чакалиќ чукаат за Вардар
Оваа сторија е за три момчиња, браќата Христијан и Стефан и нивниот братучедот Бојан, кои ги помина...
Германските олимпијки се разголија за Плејбој
Германските олимписки претставнички Јулија Лир (веслање) која веќе освои злато, Изабела Херле (мара...
„HAPPY DAYS“ ВО ФУДБАЛСКАТА АКАДЕМИЈА НА ВАРДАР
Време е на уписи, а ние одлучивме да ги направиме уште поинтересни! И покрај големиот интерес за Фу...
Голем интерес уште на почетокот на уписите во во Фудбалската Академија на ФК Вардар
Си повеќе деца се решаваат да тренираат во Фудбалската Академија на ФК Вардар. Иако уписите официја...
Турција ќе ја апси фудбалската легенда Хакан Шуќур поради навреда на Ердоган
Обвинителството од градот Сакарија, во северозападна Турција, издаде налог за апсење на поранешниот...
Рамос и Карбахал и пресудија на Севилја
Европскиот шампион Реал Мадрид го освои Супер купот на УЕФА што се одигра во Тондхејм, откако славе...
Швајцарска одбојкарка го "запали" Рио
И додека фановите се ситеа на елиминацијата на Серена Вилијамс од тенискиот турнир и славеа за нови...
Фелпс стигна до бројката од 21 злато
Мајкл Фелпс продолжи да ја зголемува колекцијата од медали, и тоа со уште два нови златни....
Волонтерка и предложи брак на рагбистка
Олимписките игри не се место само за спорт, туку и за љубов, па не случајно организаторот во Рио ра...
Ледецки и Хозу продолжија да доминираат
Деветнаесетгодишната Кети Ледецки го освои второто злато во Рио, по триумфот на 200 метри слободно....
По Ѓоковиќ, и Серена елиминирана во Рио
Елина Свитолина од Украина го направи најголемото изненадување на женскиот тениски турнир на Игрите...
Победници од Отвореното Првенство за јуниори и јуниорки до 12 години во ТК”Теннис Парк”
Тенискиот клуб "Теннис Парк" при Спортскиот Центар Јане Сандански, овој пат беше организатор на Отв...
Погба за рекордни 105 милиони евра се врати во Манчестер јунајтед
Пол Погба и официјално се врати во редовите на Манчестер јунајтед, комплетирајќи го рекордниот тран...
Болт играше самба и делеше коктели на прес-конференција
Најбрзиот човек на планетата, Јусеин Болт, приреди вистинско шоу на прес-конференцијата во Рио, ког...
Богдановски им го посвети државниот рекорд на жртвите во Скопје
Пливачката Анастасија Богдановски постави нов македонски рекорд на Олимпијадата во Рио, но и тоа не...
Војската забрани на бразилска мечувалка да се слика за "Плејбој"
Пропаднаа плановите на "Плејбој" во својот августовски број да ја разголи бразилската натпреварувач...
Протеран од Олимпијадата поради пијанење
Холандскиот гимнастичар Јури ван Гелдер е протеран од Олимпијадата во Рио поради тоа што се опијани...
Гимнастичарки од Северна и од Јужна Кореја направија селфи
Јужнокорејката Ли Еун Џу и Севернокорејката Хонг Ун Џонг ги ставија настрана политичките несогласув...
Почнаа уписите на Фудбалската Академија Вардар
Фудбалската Академија Вардар од денеска започна со уписи за генерациите родени од 2002 до 2010 годи...
Ѓоковиќ елиминиран и расплакан од Дел Потро
Хуан Мартин дел Потро го приреди најголемото изненадување досега на Олимпијадата во Рио, елиминирај...
Фелпс го освои 19. злато
Најтрофејниот олимпиец на сите времиња, Мајкл Фелпс, во првата трка на Игрите во Рио веднаш стигна ...
Кељменди му донесе прво злато воопшто на Косово
Мејлинда Кељменди му донесе прв историски златен медал на Косово....
Тинејџерката Ледецки со светски рекорд на 400 метри градно
Детето-чудо на САД, Кејти Ледецки освои златен медал во пливањето на 400 метри градно, а го подобри...
Прв трофеј на Мурињо со Манчестер
Жозе Мурињо го освои првиот трофеј како тренер на Манчестер јунајтед, а најзаслужно за тоа беше нов...
Де Бур ќе го наследи Манчини на клупата на Интер
Роберто Манчини си заминува од клупата на Интер и покрај желбата да остане во клубот, а на негово м...
ОИ Рио: Анастасија Богдановски со нов македонски рекорд, но далеку од полуфиналето
...
Прв ден - три светски рекорди
Четири години по разочарувачките Игри во Лондон, Железната Дама на пливањето, конечно, има и свое о...
Во Атина му го украдоа златото, па за утеха го запали пламенот во Рио
Пеле откажа од здравствени причини, па се најавуваше дека олимпискиот пламен на стадионот "Маракана...
Рекордерката Венус елиминирана на стартот
Рекордерката по бројот на олимписки учества, тенисерката Венус Вилијамс, експресно го заврши настап...
НБА-ѕвезди "по грешка" влегле во бордел во Рио
Олимписките игри само што почнаа, а НБА-ѕвездите веднаш направија скандал. Како што објави сајтот Т...
Кинези го купија Милан за 740 милиони евра
Силвио Берлускони објави дека Милан преминува во рацете на Кинези откако неговата инвестициска комп...
"БМВ" од 100.000 фунти за секој играч на Лестер
Два месеца по сензационалното освојување на титулата во Премиер лигата, богатиот газда на Лестер, В...
И ракометарите на „Вардар“ во акцијата за помош на настраданите во невремето
Вардаровите ракометни црвено-црни, од Словенија, каде се веќе неколку дена и каде одиграа и по...
Рио 2016: Поставени три светски рекорди на пливачките натпревари
На првиот ден на Олимписките игри во Рио беа поставени три светски рекорди во пливање, а Австралија...
Нина Балабан под своите можности на 10 метри со воздушна пушка
Стрелачката Нина Балабан, прва од македонските олимпијци, ги стартуваше натпреварите на Летните оли...
Распоред на настапите на македонските олимпијци во Рио
Македонија ќе има шест претставници на Олимпијадата во Рио кои ќе се обидат на Олимписките игри да ...
Десетте ѕвезди кои треба да блеснат на ОИ
Олимписките Игри се совршено место за покажување на спортската супериорност на најдобрите на светот...
Колку чини една Олимпијада
Утрово се случи официјалното отворање на Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро, кое се одржа на ...
Почна олимпискиот спектакл - Гламур, спорт и протести (Фотогалерија)
Со спектакуларна церемонија на стадионот „Маракана“ ноќеска свечено беа отворени 31.Летни Олимписки...
Генк противник на Шкендија во баражот за место во Лига Европа
Екипата на Генк е следниот противник на единствениот преостанат макеоднскиот тим на европската фудб...
Петковски: Во Вардар се работи професионално од најмал до најстар член
Фудбалската академија на Вардар, полека но сигурно започна да ги дава првите плодови. Впрочем, си п...
Димовски: Вардаровата иднина доаѓа од јуниор лигата
Комбинацијата на редовни тренинзи со возбудливи натпревари од децата направи да заблескаат како рак...
Кошаркарите на САД се сместија во луксузна јахта
За разлика од обичните смртници, богатите НБА-ѕвезди кои се дел од кошаркарската репрезентација на ...
Лина Ѓорческа ќе игра квалификации за Ју-Ес опен
Одличната сезона на најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе кулминира на крајот на овој ме...
Ловел Покемони во Рио, па добил телефонска сметка од 5.000 долари
Јапонскиот гимнастичар Кохеи Учимура доживеал вистински шок пред стартот на Олимписките игри откако...
Филип Ивановски го засили Работнички
Довчерашниот напаѓач на Вардар, Филип Ивановски, стана нов фудбалер на Работнички, откако потпиша е...
Ноќеска почнува големиот олимписки спектакл
Добрите и лошите страни на Бразил ќе бидат претставени на вечерашната церемонија на отворањето на О...
Рио 2016: Одиграни првите натпревари на машкиот фудбалски турнир
Ден пред официјалниот старт на Олимписките игри во Рио беа одиграни натпреварите од 1.коло од машки...
Рио 2016: Одбојкарите на Русија ќе го бранат олимпиското злато
Светската одбојкарска федерација (ФИВБ) и одобри на репрезентацијата на Русија да учествува на Олим...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

УБАВА МАКЕДОНИЈА: Хераклеја - градот на Филип и на македонските кралеви
По повод 25-годишнината од независноста на Македонија, „Вест“ прави голема...
УБАВА МАКЕДОНИЈА: Mерак на мандра
По повод 25-годишнината од независноста на Македонија, „Вест“ прави голема...

ИЗЛОГ
Шопинг
Пишува Лејла САБИТ - Попустите ве тераат да купувате......

Дизајнерски скици на новата „Киа Рио“ за 2017
Корејскиот производител на автомобили "Киа" ги објави дизајнерските скици ...
Форд GT вреден 450.000 долари стекна голема популарност, компанијата двојно го зголемува производството
Тие кои издвоиле 450.000 долари и се обиделе да го порачаат Фордовиот супе...
И „БМВ“ мора да повлекува возила - регистриран лош „вар“ на сериите „М5“ и „М6“
"БМВ" од американскиот пазар под итно ќе повлече 956 модели од линиите "М5...

ФотоСедум дена по невремето во Скопје
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Краставици во кисела павлака
Приготвување: краставиците по должина пресечете ги, исчистете ги од семкит...
Site Meter