Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Орав: Партиите што поскоро да договорат решение за кризата
Шефот на Делегацијата на ЕУ во Македонија Аиво Орав и амбасадорите од земјите членки на Унијата денеска изразија с...
Давор Поповски избран за нов претседател на СПУКМ
Нов претседател на Студентскиот Парламент на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ - Скопје (СПУКМ) со освоени 3.851...
Груевски: Го информирав Дол за кризата и начините за нејзино надминување
Со лидерот на европските конзервативци Жозеф Дол разговаравме за политичката криза и за начините за нејзино надмин...
Почна реализацијата на „Македонија вработува 2“
Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов одговарајќи на пратеничко прашање информира дека денеска почна...
Димитриев: Ќе има договор за Избирачкиот список
Премиерот Емил Димитриев е оптимист дека партиите кои ги обновија преговорите за расчистување на дилемите околу тр...
МЗ: Континуирано се спроведуваат скрининг-прегледи за рана детекција на малигните заболувања
Да се отстранат ризиците од бегалската, но и од внатрешната, наметната криза
Треба да се навикнеме на неизвесноста од Брегзит
Вајгл: Мора да продолжат демократските процеси и да се одржат избори
Завршната сметка на Буџетот пред пратениците, остварен раст поголем од предвидениот
ММФ од август без резидентен претставник во Македонија
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) од втората половина...
Собраниска делегација на 25-годишната сесија на ПС на ОБСЕ
Делегација на македонското Собрание предводена од прат...
Од денеска увоз на половни возила најмалку со Еуро 4 стандард
Од денеска нема да може да се увезуваат половни автомо...
Лубениците летово солени
Трговци од Бугарија, Чешка, Романија, од Босна и Херце...
Фиданка Рајевска нов член на Советот на јавни обвинители
Изборната Комисија при Советот на јавните обвинители н...
Најмногу поплаки за македонски и за математика
Во јунската сесија од екстерното тестирање беа поднесе...
Мобилно ало и на 079
Мобилниот виртуелен оператор "Лајкамобајл" соопшти дек...
Србите многу сакаат македонско сирење
Македонското сирење во Србија е многу барано. Има имиџ...
Лубениците летово солени
Трговци од Бугарија, Чешка, Романија, од Босна и Херце...
Тодоров и Попоски, нови заменици претседатели на Владата
Министрите за здравство и за надворешни работи Никола ...
Претседателот на студентите се избира без цензус
Пуштен нов 110 кв далекувод што ги поврзува Скопје и Тетово
Братислава со амбиција да ја придвижи Македонија на европскиот пат
При интернет купување граѓаните да внимаваат на лажните страници и огласи
ЦРНА ХРОНИКА
Еден загинат и четворица повредени во сообраќајка на патот Неготино-Демир Капија
Еден загинат и четворица повредени во сообраќајка на  автопатот А1 Неготино-Демир Капија, која се случи утров...
Исчезнатото момче убиено со пиштол, па фрлено во бунар
Бојан Илиевски (31) од Куманово, кој во неделата исчез...
Со трактор удрил во воз и избегал
Тракторист завчера со трактор удрил во воз и избегал...
Едно лице тешко повредено во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес
Кога сум среќна, пеам за среќна љубов
Фолк-пејачката Ирена Спасовска деновиве го снимаше спотот за песната "Твоја среќа сум", за која музиката ја напиша...
Сакам нежни мажи
Балканот ни се поклони
Помош на геријатриското одделение во Болницата во Охрид
На втори јули, во Мелбурн, ќе се одржи традиционалниот...
"Ван Гог" и "Ареа" за петтиот роденден на „Џои Фест“
Балканската група "Ван Гог" и домашниот рок-бенд "Ареа...
Богородица ми помогна
Пенал-рулетот за Португалија
Португалија е првиот полуфиналист на Европското првенство во Франција откако по 120 минути игра и резултат од 1-1 ...
Прв Македонец во Јувентус
Монтела нов тренер на Милан
Победа на Шкендија над Краковија
Победа на Шкендија, и предност пред реваншот против Кр...
Работнички одигра нерешено 1:1 против Будуќност
Фудбалерите на Работнички може да жалат што не ја совл...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
„Пресе“: Трагите од нападот на аеродромот „Ататурк“ водат до Виена
Зад нападот на истанбулскиот аеродром „Ататурк“ во вторникот вечерта, при што загинаа 42 лица, а над 230 беа ранет...
Италијанската, колумбиската и американската полиција запленија 11 тони кокаин и уапсија 33 луѓе
Италијанската, колумбиската и американската полиција запленија 11 тони кокаин и уапсија 33 луѓе од криминална мреж...
Бајден ќе учествува во кампањата на Хилари Клинтон
Американскиот заменик-претседател Џо Бајден ќе учествува следната недела прв пат во кампањата на Хилари Клинтон за...
Анкета: Грците единствени во Европа со позитивно мислење за Путин
Тринаесетгодишна Израелка убиена од Палестинец во својата спална соба
Спектакуларен грабеж на аеродромот во Тирана
Фицо: За ЕУ не можат да одлучуваат само две, три држави
Напаѓачите во Истанбул потекнувале од Русија, Узбекистан и Киргистан
Италијанската полиција заплени 170 килограми албанска марихуана
Чеченскиот претседател бара соработник преку реално шоу
Влијателна личност бара соработник преку реално шоу, но тоа не е Доналд Трамп, туку претседателот на Чеченија Рамз...
Учесничките на Изборот на мис тинејџерка на САД повеќе нема да дефилираат во бикини
Во обид да се модернизира, дирекцијата за Изборот на мис тинејџерка на САД донесе одлука за исклучување на дефилет...
Бројот на преостанати епизоди на „Игра на престолите“ ги шокираше фановите
Откако фановите се помирија со фактот дека шестата вообичаено сјајна сезона на мегапопуларната серија Игра на прес...
Неуспешна лицитација за најголемиот небрусен дијамант во светот
Во затвор 10 дена оти удрил лебед
Продолжено судењето на жената која си ја отру другарката со цијанид во кафе
Германија: Бегалец најде 150.000 евра и им ги врати на властите
Мис коза за 2016 е Демите
Принцот Чарлс најскапо го чинело патувањето во Србија
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Полјаците во Битола со кукли го разобличија Шекспир
Професионалци од Куклен театар - Бјалисток, Полска, во рамки на "Битола Шекспир фестивал", вчера одржаа работилниц...
"Ослободување на Скопје" на Шербеџија го отвора "Манаки"
Премиерата на македонскиот филм "Ослободување на Скопје" , режисерското деби на хрватскиот актер со холивудска кар...
Игра "ГДЏ - Големиот дружељубив џин" на Спилберг
"ГДЏ - Големиот дружељубив џин", најновиот филм на Стивен Спилберг, игра од денеска во киното "Синеплекс"....
Бесплатен пилатес на вода во Аквапаркот
Сите полнолетни граѓани ќе можат да вежбаат аква пилатес бесплатно по принципот прв пријавен - прв услужен...
"Втора младост" ќе згрижи 150 стари лица
Во домот за стари лица, "Адора инженеринг" ќе инвестира 4,5 милиони евра, а ќе се отворат 30 до 40 нови работни ме...
Во Сопиште и во Центар потрошената вода ќе се чита од улица
Според програмата, најпрво ќе се постават околу 600 нови водомери во домовите во Сопиште, по што акцијата ќе се пр...
Отворена нова градинка во населбата Пинтија
Aвтобусите на ЈСП ќе возат велосипеди

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата


customer surveys

Најчитани
ИЗЛОГ
Фудбал
Пишува Лејла САБИТ - Најважна работа за мажите......

Шестата генерација на "поло" пристигнува во 2017
И додека во автомобилската јавност се шушка за најавата на "Фолксваген" де...
"Астон мартин венквиш загато" во само 99 примероци
Откако во мај, на езерото Комо во Италија, го претстави атрактивниот конце...
"Мерцедес" го претстави хардкор тркачот "АМГ ГТ Р"
"Мерцедес" го искористи традиционалниот фестивал на брзината, "Гудвуд", за...
"Алфа џулија" е најбезбеден автомобил
"Џулија", новата спортска лимузина на италијанскиот производител "Алфа Ром...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

Фотогалерија - 25 години УМС на ВМРО-ДПМНЕ
ФОТОСексапилот на ЕП 2016

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Непечен какао колач
Подготовка: блендирајте ги сите состојки заедно сè додека не добиете густа...
Мое дете
Истражување: Мајките домаќинки се посреќни од вработените родители
Најновото истражување покажува дека мајките кои о...
Детски игри, кои влијаат врз развојот на интелегенцијата
Миленици
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците ...
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Гламур
Александер Скарсгорд е модерниот Тарзан
САД (АП) - Тарзан е еден од класичните фиктивни л...
Патиките на Мајкл Џордан најскапи
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Најбизарни глетки, кои пилотите ги виделе од авионите
Пилоти минатата недела на Редит се потсетуваа на ...
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Техно мода
Фејсбук Слајдшоу: Нов начин за споделење на фотографии и видеа
Споделувањето фотографии и видеа отсекогаш бил ва...
ФХ3Х со модели за Independence Day Resurgence
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Магдоносот ја чисти крвта и ја чува потенцијата
Во народната медицина, магдоносот се препорачува ...
Нега околу очите
Кожата околу очите е многу по чувствителна о...
Утринска гимнастика
Никогаш немојте да спиете повеќе од 8-9 часа...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
Време е за вистински промени
Живеете брзо. Колку и да немате време за себ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот покрај ч...
Site Meter