Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 23:10

ИЗЛОГ

Убавина

Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка...

Вистинска.
Лажна.
Природна.
Вештачка.
Украдена.
Подарена.
Генетска.
Доживеана, замислена, видена, почувствувана, вкусена, намирисана или допрена.
Опеана, насликана, нацртана, напишана, зготвена, изградена, компонирана или фотографирана.
Во нас, до нас, околу нас, материјално или езотерично.
Во животот или во природата.
За некого е сe, а за некого ништо.
За некого е нешто мало, а за некого големо.
За некого е нешто трајно, а за некого времено.
За некого реалност, а за некого фантазија.
За некого предмет, а за некого идеја.
Некому му помага во животот, а некому му одмага.
Некому му носи пари, а некому задоволство.
За некого е професија, а за некого хоби.
За некого потценета, а за некого преценета.
Убавината е релативна работа.
Колку очи, толку убавина.
Некој е убав однадвор, а некој однатре.
Некој зрачи со убавина, а некој ја поседува.
Некој може да биде најубав на свет, ама поради лошотилакот, најгрд.
Некој може да биде најгрд на свет, ама поради добрината, најубав.
Вие избирате како ќе ве види светот!

l.sabit@vest.com.mkТекстот е прочитан 1341 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter