Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.04.2017, 15:21

ГАЛАКСИ С8 И ГАЛАКСИ С8+ - Екран без рамки за бескрајно уживање

Од 28 април во Македонија почнува продажбата на најнови паметни телефони на Самсунг Електроникс - Галакси С8 и Галакси С8+.


Фото: Б. Грданоски

Новите уреди се карактеризираат со бескраен екран и компактен дизајн без рамки кој придонесува за уште полесно користење на телефонот со една рака. Премиум камерата на предната страна од 8 мегапиксели има автоматско зумирање. Со дополнителната заштита од матни фотографии и напредните можности за обработка на слики, корисниците ќе можат да креираат фотографии со врвен квалитет и во услови на слаба осветленост.
Поголема брзина и ефикасност на новите модели обезбедува 10 нанометарскиот чип - прв во оваа индустрија.
Најновите телефони од Галакси С семејството вклучуваат сензор за отпечаток од прст, скенер на ирисот на окото и можност за препознавање на лице. Уредите се отпорни на вода и прашина, имаат микроСД поддршка до 256ГБ и брзо безжично полнење.
Иинтегрираниот интерфејс Бигзби овозможува персонализирана помош за секој корисник, на база на континуирано следење на интересите на корисникот, локациите и ситуациите во кои се наоѓа. Бигзби се интегрира со вградените апликации на Самсунг како: камера, контакти, галерија, пораки и прилагодување. Уредите можат да се трансформираат од паметни телефони во десктоп уреди со посебен додаток.
Новата серија доаѓа во три бои: полноќно црна, орхидеја сива и арктички сребрена, а препорачаната малопродажна цена, со вклучен ДДВ, изнесува 49.499 денари за Галакси С8, односно 55.999 денари за Галакси С8+.


Текстот е прочитан 1266 пати.
#
Министерот Нухиу најави оставка, бара одговорност и од други функционери во МВР
ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
Груевски: Насилството не е решение, насилниците ќе бидат изведени пред суд
За заедничка Македонија: Не оправдуваме никакво насилство, денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар
Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените
Стотина повредени на двете страни, приведени нема
Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ
Нухиу: Навреме беше формиран оперативен штаб, но полицијата не си ја заврши работата
Иванов со апел за смирување на тензиите и лидерска средба кај него
МВР за евакуирањето на пратениците од Собранието

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter