Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:33

Време е за готвење

Варени јаболка со пудинг

Потребно:

4 јаболка
1 ванилин шеќер
1 кесичка пудинг од ванила
500 мл млеко
40 г шеќер

Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина литар вриена вода во која сте го додале ванилин шеќерот, па варете ги околу 15 минути. Јаболката извадете ги од тенџерето, ставете ги во чинија и прелијте ги со варениот пудинг, кој сте го подготвиле според упатството на кесичката. Варените јаболка со пудинг може да ги послужете топли или изладени со шлаг.


Текстот е прочитан 3732 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    
Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter