Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 15:19

ОБЈАВЕНО ПОСЛЕДНОТО ПИСМО НА ПОРАНЕШНИОТ СРПСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ

Руси, помагајте, ме трујат !

Дека Хаг упорно одбивал адекватно да го лечи поранешниот претседател на Југославија, потврдува и писмото на Милошевиќ од 8. март 2006. година. Во писмото кое го пратил до тогашниот шеф на руската дипломатија, Сергеј Лавров, Милошевиќ го известил за "активни, намерни постапки за уништување на неговото здравје", пишува "Курир.рс".

Трибуналот, тврдел Милошевиќ, се обидувал да го отруе. Како доказ навел дека анализата од крвта од 12. јануари 2006. година, чии резултати ги добил на 7. март, покажала присуство на "многу силен лек кој се користи за лечење на лепра и туберкулоза", кој тој не го користел, со оглед дека минатите години не земал никакви антибиотици.
"Оние кои ми даваат лек за лепра сигурно не можат да ме лечат. И оние од кои ја бранев земјата во војната и кои имаат интерес да ме замолчат, исто така. Ви се обраќам вам и очекувам да ми помогнете и да ме заштитите од криминалните активности во институцијата која работи под знакот на ОН, и што побрзо да добијам можност да се лечам во ваша болница", напишал Милошевиќ три дена пред да почине.


Текстот е прочитан 3715 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter