Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.03.2017, 15:21

АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ ПРИВЕЛЕ ПОЗНАТА РУСКА МАНЕКЕНКА И ВОДИТЕЛКА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Плејбој зајачица обвинета дека шпионирала за Путин

Манекенката, водителка и Плејбој зајачица, Викторија Бонја била задржана на аеродромот во Лос Анџелес, а полицијата ја обвинила дека шпионира за рускиот претседател, објавија американските и руските медиуми.

37-годишната Викторија Бонја, сексапилната руска манекенка и ТВ водителка, била задржана на аеродромот во Лос Анџелес, под сомнение дека е шпионка.
Бонја вели дека полицајците на аеродромот ја издвоиле од останатите и ја одвеле на испрашување, откако во нејзиниот багаж биле пронајдени картички од компанија која се занимава со производство на мали шпионски камери.
"Ме испрашуваа за Владимир Путин, за претседателот на Русија и за КГБ", изјавила таа за неколку медиуми и додала: "Тоа беше навистина голем удар за мене. Мислев дека ќе ме уапсат и депортираат по кратка постапка. Кога им објаснив со што се занимавам, почнаа да зборуваат за руски шпиони и КГБ".
Бонја изјавила дека била задржана при скенирање на нејзиниот багаж.
"Веднаш почнаа да ме бомбардираат со прашања дали сум шпион. На почетокот се смеев бидејќи звучеше како шега, но кога и трет пат ме прашаа исто, сфатив дека се сериозни. Кога им ги покажав моите профили на Инстаграм и Твитер, сфатија дека сум манекенка".
Бонја, која е родена во Сибир, живее во Монако.


Текстот е прочитан 1746 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter