Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.02.2017, 08:26

ПОКРАЈ ПОЛИТИКАТА, НОВИОТ АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОКУПИРАН И СО ИЗГЛЕДОТ НА НЕГОВАТА АДМИНИСТРАЦИЈА

Трамп: Жените да се облекуваат како жени, а мажите складно во една боја

Новиот претседател на САД, Доналд Трамп, е окупиран со тоа како се облекуваат луѓето кои работат за него, пишуваат американските медиуми.

Веќе се знае дека бил бесен на Шон Спасер, неговиот секретар за медиуми и комуникации, поради неадекватниот, според него, костум што тој го носел на првата конференција за печат.
Според извори кои работеле во изборната кампањата на Трамп, тој сакал претставничките на поубавиот пол кои работат за него "да се облекуваат како жени", додавајќи дека "иако се во пантолони мора да бидат дотерани и уредни".
Жените кои работеле за кампањата чувствувале притисок дека мора да бидат облечени во фустан за да го импресионираат Трамп, пишува Блумберг.
И мажите не биле поштедени, па морале да се облекуваат складно, во една боја, да имаат правилно држење на телото и да бидат уредни и дотерани. Тие требало да носат кравати како неизбежен детал.
Стив Бенон, директорот на кампањата на Трамп, а сега член на одборот на Советот за национална безбедност изгледа дека е исклучок на ваквите правила.


Текстот е прочитан 1561 пати.
#
Путин е најбогатиот човек на светот?
Имигранти цела ноќ дивееја во Стокхолм
Сорос со своите милијарди ќе прави долготрајни протести против Трамп
„Брајтбарт“ стана трет најчитан информативен Интернет медиум во САД
„Брајтбарт“ открива: Сорос со своите милијарди планира долготрајни протести против легално избраниот претседател Трамп
Масовни протести против Еди Рама
Путин ќе ги зближува КГБ и ЦИА
Опозицијата на протест пред Собранието на Црна Гора
Ротшилд ќе ја спасува Грција од банкрот
Поп сакал да го отруе владиката

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter