Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:44

Време е за готвење

Супа од наут и од праз

Потребно:

5 страка праз
300 г наут (од конзерва)
1 компир
сол
црн пипер
1 лажица маслиново масло
1 лажица путер
2 чешниња лук
1 л вода
рендан пармезан

Приготвување: празот преполовете го по должина, добро измијте го и исечете го на тенки полукругови. Во маслото и путерот пржете ги празот и истолчениот лук. Сето тоа посолете го и динстајте го додека празот не омекне. Додадете го компирот излупен и исечен на коцкички, па кога и тој ќе омекне, сето тоа прелијте го со 750 мл вода. По 10-тина минути додадете го и исцедениот наут и остатокот од водата. Сето тоа зачинете го со црн пипер. Пред да ја послужите супата, посипете ја со рендан пармезан.


Текстот е прочитан 681 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter