Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.12.2016, 13:38

МИЛЕНИЦИ

Хит се кич џемпери

Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе работи има на џемперот , толку подобро.Слободно користете панделки, снешковци, Дедо Мраз, дрва, копчиња, ѕвезди, токи, светки, памук

Кич џемперите не се новогодишна традиција само за луѓето.Овде се приклучуваат и кучињата и мачките..Неколку производители во Америка имаат џемпери за животни за и тие да бидат подготвени кога ќе добијат покана за првата забава за кич џемпери, традиционална во земјата.
"Моите пријателки кои немаат мачки дефинитивно мислат дека сум луда", изјави Нора Севиџ која го води профилот за мачки на Инстаграм што има 43.000 следбеници.Таа вели дека ужива во џемперите повеќе отколку нејзините мачки, што неа $ е уште посмешно.
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе работи има на него, толку подобро.Слободно користете панделки, снешковци, Дедо Мраз, дрва, копчиња, ѕвезди, токи, светки, памук.Ракавите можат да бидат различни или пак воопшто да ги нема. Но, најголем дел од миленичињата, вклучувајќи ги и мачките на Севиџ, би сакале да се ослободат од џемперите."Сетилото за вид на кучињата е различно од сетилото за вид на луѓето и бидејќи шарите не се особено корисни за нивниот вид, на кучињата најверојатно воопшто не им е важно како изгледаат џемперите", изјави доктор Бон Бивер, извршен директор на Американскиот колеџ за ветеринарни бихевиористи и професор на факултетот за ветеринарна медицина на универзитетот во Тексас.
Најголем дел од кучињата и мачките не сакаат да носат џемпери освен ако се навикнати на тоа уште откако биле мали.
"Понекогаш облекувањето и соблекувањето можат да предизвикаат електрицитет што ги прави кучињата уште понервозни", изјави Бивер.
Ако кучето носело алишта додека било мало и додека растело или ако кучето има кратко влакно и му студи, облекувањето џемпери би било во ред, додаде Бивер.


Текстот е прочитан 1874 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Богојавление - Водици во Македонија (Фотогалерија)
10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели...
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Плескавици од блитва
Приготвување: исчистената блитва ставете ја во вриена вода и варете ја око...
Site Meter