Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.02.2017, 18:35

СПЕЦИЈАЛЕН КАТАЛОГ ЗА КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ НА "СПОРТС ИЛУСТРЕЈТЕД"

Тениски божици во бикини

Женствена, убава и секси, таква е светската тенисерка број еден, Серена Вилијамс, во специјалното издание за костими за капење, кое секој февруари го подготвува американскиот влијателен магазин "Спортс илустрејтед".

Каталогот излегува од 1964 година наваму и речиси секогаш во него имало фотосесии со познати модели, спортисти и актерки, но годинава магазинот направи одличен маркетинг привлекувајќи дури три ѕвезди на белиот спорт.
Останатите две се Каролин Вознијацки од Данска и Јуџин Бушар од Канада, кои го задржаа нивото на сексапил и убавина што претходно го поставија нивните колешки Ана Курникова, Марија Шарапова и Ана Ивановиќ.
Американската тенисерка Серена, која неодамна стана прва со 23 гренд слем титули, дебитираше на страниците на списанието во 2003 година. Таа, исто така, беше избрана за спортска личност на годината од магазинот во 2015 година и му ја украси насловната страница.


Текстот е прочитан 1765 пати.
#
Роналдо ќе глуми заедно со Анџелина Џоли
Резервниот голман на Сатон јадеше сендвич за време на мечот со Арсенал
Буфон против Касилјас по 17. пат
Ѕвездите на шега постигнаа вкупно 374 поени
Сити стравува од суперефикасноста на Монако
Најдобрата српска кошаркарка претепана поради Сораја
Гранада играше со 11-мина играчи од 11 различни држави
Синот на Глен Робинсон најдобар меѓу очајните забивачи
Дама во потпетици, воинка во копачки
Вардар Јуниор лигата се враќа на сцената, а девојките од Будимир Вардар спремни за новиот предизвик

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter