Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.09.2015, 12:42

УБАВИ ПРОСТОРИ

Шоу-рум за свадбени декорации

Бели и шарени цветови, аранжирани во бидермаери, букети и венци создаваат весела атмосфера во ентериерот на просторот за продажба на цвеќиња и за изнајмување свадбени декорации "Мели вединг планер", кој се наоѓа во Скопје.

Ентериерот во кој се вткаени соништата на идните невести и младоженци го проектирала архитектката Андријана Деспотовска, земајќи ги предвид идејата на сопственичката Камелија Пачемска и потребите кои треба да ги задоволи ваквиот тип простор. Во него има место за продажба на цвеќиња, простор уреден со софа, фотелји и со други елементи за седење каде што клиентите можат да ги разгледаат проспектите со декорациите кои ги нуди "Мели вединг планер", помошни простории и скали кои водат до шоу-рум, наменет за презентација на дел од производите.Просторот е еклектичен. Во него се испреплетуваат различни стилски и декоративни елементи, кои се надоврзуваат едни на други и создаваат една целина со јасен концепт, во кој како естетски најинтересен се издвојува шоу-рум просторот.Тој има големина од 130м2 и е дефиниран со ѕидови во окер тонови, бродски под и со бел плафон. Содржи декорација во која се чувствува нота на гламур, што е одличен избор за простор во кој се изложуваат производи со стилски дизајн, како што се свеќници, вази, мобилни столпчиња со гипсени декорации, плетени корпи и саксии за цвеќе. Украсите за столови и маси од текстил, есцајг, чаши и чинии за свечени пригоди се изложени на маси, на полици од дрво и пултови, и создаваат атмосфера како дома. (Н.Н.)


Текстот е прочитан 12471 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter