Македонија Црна хроника Култура Скопје Живот Спорт Свет Бизнис барометар Калеидоскоп Култура свет
Архива Сакам да кажам
БАРАЈ:
ОД
ДО
...
Иванов помилува пиштолџија на избори
Претседателот Ѓорге Иванов му ја заменил казната затвор со условна казна н...
Јадете мадиња за подобар секс
"Не ја заменуваат вијаграта и не се лек, но дејствуваат доста позитивно и ...
Ра­бот­ни­ци­те ги тре­ти­ра­ат ка­ко пот­ро­шен ма­те­ри­јал
Во Ма­ке­до­ни­ја пос­то­јат газ­ди кои сe уш­те ги тре­ти­...
СДСМ на новиот стадион ќе ја претстави програмата
Споменик за масакрираните кај Вејце
ЦРНА ХРОНИКА
Потстанар криел 17 килограми марихуана во буриња
...
Девојче спасено од давење
...
Сведоците не се сеќаваат на деталите

Торнадата убија над 200 луѓе
...
Експлозија во кафуле разнесе 14-мина
Вака се крадат љубичици
"Вест" улови скопјанец среде бел ден како откорнува цвеќиња од жардиниера на Партизанска, спроти ба...

Ван Гог на кило
...
Брз тест за аутизам кај бебиња
Фирма спојува Пепелашки со принцови

ЖИВОТ

Влатко со Сања Николиќ во Бугарија
...
Викторија Лоба пее за "Слобода"
Холандски допир во топлата
Елвир Мекиќ со нова песна "Ме предаде"
Светски хит серии на "Телма"
"Канал 103" слави 20 години
...
Участокот готов за 70-годишниот јубилеј од НОБ
"Дракула" за крај на Априлските балетски вечери
500 илјади евра само за "Мајсторот" на Панов
Бред Пит доби зомби жена
...
Аронофски на чело на жирито во Венеција
...
Пандев вреди седум пати помалку од Меси
...
Делата на Меси посилни од зборовите на Мурињо
...
Репрезентациите со 14 наместо 12 играчи
...
Мед за енергија, диета и младешки тен
...
Алер­гии во ве­те­ри­нар­на­та прак­са
...
Све­жа­та зел­ка - елик­сир за ор­га­низ­мот
...
Шпагети со кашкавал
...

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 

 

 

ВИЦ
Отишол Трпе на гатачка, тропнува на врата, а таа вели:
- Кој е?
На тоа Трпе:
- Ебате видовитата!

 

 

     

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...