Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.04.2017, 07:08

"ДЕЈЛИ МЕИЛ" ЌЕ И ПЛАТИ МИЛИОНСКА ОТШТЕТА НА ПРВАТА ДАМА НА САД

150 милиони долари за Меланија поради навредата "ескорт дама"

Британскиот проториевски таблоид "Дејли Мејл" се согласи да и исплати 150 милиони долари, како отштета , на американската прва дама, Меланија Трамп, за објавување на текстот дека како млада, работела и како "ескорт дама".

Спогодбата е постигната пред лондонскиот Виш суд, каде адвокатите на Меланија поднесоа тужба во февруари оваа година.
Во текстот, што "Дејли Мејл" го имаше преземено од еден словенечки забавен неделник, се вели дека Меланија како млада, додека во Њујорк работела како фото модел, во одредени делови од денот била ангажирана и како "ескорт дама- придружничка на мажи".
Лондонскиот весник, подоцна се извини за текстот и го тргна од својата документација на интернет.
Текстот се појави во текот на предизборната кампања на нејзиниот сопруг, сега претседател на САД, Доналд Трамп.


Текстот е прочитан 2817 пати.
#
Емануел Макрон и Марин Ле Пен одат во вториот круг за претседател на Франција
Французите гласаат, ЕУ се тресе
Хидвеги: Сорос даде 3 милиони евра за да создаде опозиција во Унгарија
Косовски медиуми: Можно е Харадинај да биде кандидат на опозицијата на вонредните избори во Косово
Трамп: Со Меркел почувствував „неверојатна хемија“
20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург
Напаѓачот од Шанзелизе бил потенцијален радикален исламист
ИД ја презеде одговорноста за нападот на Елисејските полиња во париз
Еден полицаец убиен, а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз
Бил Гејтс: Може да се случи биотерористички напад со 30 милиони жртви

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter