Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 12:46

ИНТЕРВЈУ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗА "ФОКС ЊУЗ"

Путин е тврд орев

САД, 20 март - Претседателот на САД, Доналд Трамп го нарече неговиот руски колега Владимир Путин "тврд орев", пренесува "Спутник".

Американскиот претседател во интервју за Фокс њуз го замолиле во два збора да опиште лица од политиката и забавата.
Измеѓу останатите, го прашале како би го окрактерзирал Владимир Путин.
"Не го познавам, но сигурно е тврд орев. Не знам што прави за Русија, но во некој момент ќе дознаеме", вели Трамп.
Претседателот ги коментирал и зачестените напади на Демократската партија на неговата администрација.
"Тоа што се случува во Вашингтон е ужасно. Ние имаме одреден број на луѓе кои се занимаваат со протекување информации. Тие едноставно не го почитуваат законот и ние мораме тоа да го промениме", вели Трамп.
На прашањето дали поранешниот претседател Барак Обама би можел да биде режисер на таа кампања , Трамп одговорил "сс е можно".Ѕидот кон Мексико да биде убав за око

Американското Министерство за национална безбедност распиша конкурс за идејно решение за ѕидот кон Мексико, наведувајќи дека би било идеално да е висок девет метри, а делот кон САД да биде "убав за око".
Претседателот Доналд Трамп вети дека Мексико ќе ги врати парите на САД вложени во изградбата на ѕидот, но властите во Мексико неколкупати отфрлаа таква идеја.


Јункер: Мора сериозно да го сфатиме Трамп

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер во интервју за германскиот неделник Билд ам зонтаг предупреди дека трговска војна меѓу Соединетите Американски Држави и Европа би била штетна за двете страни.
Тој истакна дека треба сериозно да се сфатат протекционистичките коментари на Доналд Трамп и да се биде подготвен.


Текстот е прочитан 572 пати.
#
Напад во метро во Франција, тројца ранети
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
За Европа: 60 свеќи за радување или 60 свеќи за тагување?
Колку се богати француските претседателски кандидати
Тилерсон лично бара Црна Гора да влезе во НАТО
Обновено - Петмина загинати и 40 повредени во нападот во Лондон
Лекс Ердоганис
Кој ќе ги наследи милијардите на Рокфелер?
Господарите на милијардите
Брегзит почнува на 29. март

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter