Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.01.2017, 10:50

Уапсени деветмина за нападот во Израел во кој загинаа четворица

Израелската полиција соопшти дека се уапсени девет лица, вклучувајќи и членови на семејството на Палестинецот кој со камион влета меѓу пешаците и уби четири лица.

Портпаролот на полицијата Луба Самри изјави дека меѓу уапсените се пет роднини на напаѓачот кои живеат во места покрај Ерусалим.

Во вчерашниот напад во Ерусалим загинаа четири лица, а уште петнаесет беа повредени. Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху го оцени нападот како терористички и рече дека напаѓачот најверојатно е приврзаник на организацијата Исламска држава.


Текстот е прочитан 454 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter