Македонија Црна хроника Култура Скопје Живот Спорт Свет Бизнис барометар Калеидоскоп Култура свет
Архива Сакам да кажам
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.02.2010, 16:51

Анета ќе пее за ексЈУ дијаспората

Фолк пејачката Анета Љумаковска со групата "Молика" ќе го освојува српскиот пазар. Тие на 25 овој месец ќе гостуваат во емисијата "Што да не", чиј водител е популарниот Пеја на музичкиот сателитски канал на српската фолк ѕвезда Драгана Мирковиќ, "ДМ Сат". Емисијата е во живо и во неа се јавуваат гледачи, кои ке порачуваат песни по нивна желба.
Анета, која според бојата на гласот ја нарекуваат македонската Витни Хјустон, вели дека со "Молика" ќе свират забавни странски песни, македонски нови и народни изворни и српски. Во таа емисија ќе бидат гости по барање на гледачите од дијаспората во кои нема само македонци туку и иселеници од поранешните Ју простори. (В.М.)


Текстот е прочитан 4969 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

САКАМ ДА КАЖАМ
Бриселски лудории
Пишува Горан МИХАЈЛОВСКИ - Ова не се случува во онаа далечна з...

ВидеоСајлент Жур - Зрче

ФотоПомрачување на сонцето

ИЗЛОГ
Речник
Пишува Лејла САБИТ - Или го имате или го немате....
ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

Аутизмот го менува семејството
Во рамките на моето секојдневие, веќе десет години ги гледам секојдневните...
Трпе ја сретнал бившата женска.
- Еј здраво маче, баш вчера мислев на тебе!
- Е Трпе, Трпе, не требаше да ми раскинеш, гледаш дека ти недостасувам?
- Не бе, кога мислам на тебе не свршувам брзо!
 
МАК СЦЕНАКатарина повторно ќе го трча Скопскиот маратон
ШОУ БИЗНе сум новиот Лијам Нисон
 
ВИЦ

Им раскажувал Трпе на другарите во кафана како поминал на лов:
- Одам ја така на старото место, и чекам.
Чекам, чекам, кога одеднаш се појавува огромен елен.
Нишанам и од прва го погодувам. Доаѓам до него и одеднаш имам проблем. Како да го однесам до кола.
Го влечам низ тоа шумана, тегнам, влечам и конечно стигнав до кола. Кога пак проблем, како да го стрпам во багажник. Го држам за нозе...
Во тој момент келнерката викнала:
-Трпееее, те бараат на телефон.
Отишол Трпе да се јави и кога се вратил прашал:
-Каде застанав?
-Држиш за нозе...
-А, да, и така ја држам за нозе и ја сексам, ја сексам...

 

Пиперки полнети со сирење
Приготвување: пиперките испечете ги, излупете ги и извадете им ги дршките....
Site Meter