Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:04

"СИЛВИ БЕНД" СНИМИ НОВ СПОТ ВО МОБ

Песната е нашата љубовна приказна

Љубовната приказна на Силвана Мучиќ-Плевнеш и на Влатко Плевнеш е инспирација за нивниот нов спот, насловен "Љубовна приказна".

"Спотот го снимавме во Македонската опера и балет, зад сцената и на сцената. Текстот, кој го напиша Силви, ја опишува нашата љубовна приказна, од времето кога се запознавме на Музичката академија, па до денес. Видеоприказната е, всушност, она што сме ние, глас и клавир", ни изјави Влатко Плевнеш.
Тој е автор на музиката и на аранжманот за песната.
Овие песна и спот се субвенционирани од државата според Законот за подршка на домашната музичка продукција. Во избраните песни за субвенции беше и претходниот сингл на "Силви бенд" - "Не лажи ме", за кој спотот е снимен лани. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 883 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter