Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Нема информации за македонски граѓани жртви во нападот во Минхен
Властите во покраината Баварија и федералните германски власти не даваат информации за идентитетот на загинатите и...
Чевларите се множат, шапкарите изумираат
Ниту една институција нема податоци кои професии во Македонија се изумрени или нема да постојат во наредните 10 го...
МТСП: Просечната социјална парична помош во 2016 изнесува 4.927 денари
Министерството за труд и социјална политика спроведува...
Собранието ги усвои измените на Изборниот законик
Сoбранието на Република Македонија доцна синоќа во рам...
Миновски: Банките стабилни, може да се фокусираат на кредитирање на компаниите
Банките да го интензивираат процесот на инвестирање во...
За 6 месеци 65 жртви на македонските патишта
Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, прис...
Македонски прополис со антибиотик откриен во Италија
ЦРНА ХРОНИКА
Полов напад врз девојче од Прилеп
Петнаесетгодишно девејче од Прилеп повеќепати било силувано од братучед на нејзиниот татко. Случајот вчера, во 10:...
Кочанчанец осомничен дека силувал малолетничка
Директорот на велешка гимназија седнува на обвинителна клупа
С.А., директор на велешката гимназија "Кочо Рацин" ќе ...
Се истражува случајот со фотографиите на невестата што пука на свадба
Основното јавно обвинителство отвори истрага и веќе не...
Гарските обичаи како пркос на времето
Катерина и Илија биле 10 години во врска пред да се решат за брак. Тој веќе 16 години живее и работи во Виена, а К...
Кинески бизнисмен измамен да плати 3.7 милиони долари за една вечер со Меган Фокс
Ју Мартин Ксу, бизнисмен од Кина, кој барал љубов на погрешни места, пред извесно време, наводно, бил ограбен од и...
Кајмакоски со настапи во Охрид и во Дојран
Овој и следниот викенд, Даниел Кајмакоски со бендот "Б...
Македонски групи на "Демо фест" во Бања Лука
Два македонски бенда, "Колт" од Скопје и "Ки" од Куман...
"Леб и сол" со камерен оркестар на концерт во Банско
Македонскиот рок-бенд "Леб и сол" на 10 септември, зае...
Летен фестивал во Пробиштип
На 29 и 30 јули, во Пробиштип, по трет пат ќе се одржи...
Рајковиќ официјално преставен како нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром
Актуелниот кошаркарски првак на Македонија, екипата на МЗТ Скопје Аеродром денеска на прес-конференција и официјал...
23-ца освојувачи на олимписки медали позитивни на допинг
Нови 45 позитивни допинг-случаи биле откриени, откако дополнително биле анализирани примероци од претходните две л...
„Дрим тимот“ на Америкаците ја прегази Аргентина
Кошаркарската репрезентација на САД оствари убедлива п...
Марко Блажевски, сепак, ќе плива во Рио
Македонскиот олимписки комитет попушти под притисок на...
Погба се враќа на „Олд Трафорд“
Францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба повтор...
Во Рио ќе бидат поделени 450.000 кондоми
МЗТ поканет да игра во Еврокупот
Сантош ги одби Кинезите, останува селектор на Португалија
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Де Мезиер: Напаѓачот од Минхен најверојатно жртвите ги намамил преку Фејсбук
Младиот Иранец, кој синоќа изврши повеќекратно убиство во Минхен, најверојатно своите жртви ги намамил преку хакир...
Во Кабул убиени 80 Хазари, утре Ден на жалост во Авганистан
Авганистанскиот претседател Ашраф Гани утрешниот ден го прогласи за Ден на жалост во земјата заради денешниот напа...
Ден на жалост во Косово за тројцата Албанци загинати во нападот во Минхен
Косовскиот претседател, Хашим Тачи, утрешниот ден 24 јули, го прогласи за Ден на жалост во земјата, во спомен на т...
Меркел: Државата ќе стори се да ја осигура безбедноста на граѓаните
Најмалку 29 загинати и 142 ранети во две експлозии на протест на Хазарите во Кабул
Напаѓачот од Минхен не бил поврзан со Исламска држава
При нападот во Минхен загинаа тројца Косовци
Откриен идентитетот на напаѓачот од Минхен
Германската полиција изврши претрес во станот на напаѓачот од Минхен
Путин испрати телеграма со сочувсто до Меркел и Зехофер
Реакции на напaдот во Минхен
Деветмина загинати во нападот во Минхен
Тунел од книги
КИНА - Шангајското студио Џи Ел - Мусе осмисли оригинален проект - тунел од книги во една кинеска продвница. Имено...
Мишел Обама рапуваше со Миси Елиот возејќи се околу Белата куќа
Сопругата на американскиот претседател Барак Обама, Мишел гостуваше во емисијата на Џејмс Корден, концепирана така...
Ја изневерил девојката, па таа го посрами пред целиот град
Една белграѓанка револтирана од однесувањето на нејзиното поранешно момче, на голем број јавни места во Белград за...
Платил 3,7 милиони долари за една вечер со Меган Фокс
Ју „Мартин“ Ксу, бизнисмен од Кина, кој барал љубов на погрешни места, пред извесно време бил „ограбен“ од извесна...
Од „Покемон Гоу“ заработил речиси 8.700 евра
Соба во лондонски хотел станала југословенска територија за да може принцот Александар да се роди дома
Јунакот на приврзаниците на Ердоган - Човекот кој легна пред тенковите на пучистите
Со багер пробиле во школо за да украдат сода
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Мултимедијална поставка за Гоце Делчев во "Св.Спас"
Мултимедијална поставка за животот и делото на Гоце Делчев има во неговата спомен-соба, во комплексот на црквата "...
Изложба на скулпторот Слободан Милошески во КИЦ на РМ во Софија
Во галеријата на Културно-информативниот центар на Република Македонија во Софија, вечерва беше отворена изложба „...
Уникатен концерт на алфорн и бајан
Вечерва во "Св.Софија", од 21 часот има редок концерт на Охридско лето, со италијанското дуо "Алфорн & бајан" ...
Игра новиот "Ѕвездени патеки"
Прва изложба за 11 септември
Во тек е обнова на 16 средни училишта
Ова лето Градот ќе одвои вкупно 22.326.063 денари за обнова на средните школи...
Украден плочки од шеталиштето на Кејот во Ѓорче Петров
Украдени се дел од павер елементите на шеталиштето на Кејот на реката Вардар во населбата Ѓорче Петров....
Полицијата им делеше освежувачи со пораки на возачите во Кисела Вода
На освежувачите е испишана пораката "Не оставајте вредни предмети во вашиот автомобил"...
По 40 години, ладење и греење за концертната сала во МКЦ
В година и пингвини во Зоо
Казна од 4.000 евра за кафуле поради дива тераса

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Најчитани
ИЗЛОГ
Свадба
Пишува Лејла САБИТ - Како на филм, опеана, насликана, доживеан...

Новиот седан "БМВ Серија 1" засега само за кинескиот пазар
Германскиот производител "БМВ" соопшти дека наскоро во Кина ќе почне со пр...
Директорот на „Астон Мартин“ лично ќе ги контролира првите 1.000 возила од моделот „ДБ11“
Првиот човек на компанијата "Астон Мартин", Енди Палмер, во следните некол...
Роналдо се поднови со "бугати вејрон" од 2,5 милиони евра
Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, по освојувањето на европскат...

ФОТОСвадбата на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер (мега-фотогалерија)
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Пилешко со пченка
Подготовка: исечете го белото месо на ситни парчиња, додајте сол и црн пип...
Мое дете
Децата им веруваат на информациите на Интернет
Децата веруваат во се што ќе прочитаат на Интерне...
Децата не ги лекуваат „чудотворните“ лекови, туку начинот на живот
Миленици
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците ...
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Гламур
Питбул доби ѕвезда и го критикуваше Трамп
САД (АП) - Питбул е најновата ѕвезда што јавно го...
Моделката Кандил Балох задавена од брата си бидејќи позирала со свештеник
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Пилоти сакале да летаат пијани
ШКОТСКА - Двајца пилоти се уапсени на аеродромот ...
Патник кој доцнел, јавил дека во авионот има бомба
Техно мода
СвагБот - робот кој ќе им помага на фармерите
Професорот по роботика на Универзитетот во Сиднеј...
„Асус Зенфон 3 Делукс“ - најмоќен смартфон на светот
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Разладете се со летни чаеви
Кога времето е променливо, со високи температури ...
Лубеницата е одличен извор на витамини и аминокиселини
Лубеницата претставува одличен извор на бета...
Како после одмор да се вратиме на работа
Без разлика колку си ја сакате вашата работа...
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот пок...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како против желбата за висококалорична храна
Научниците од Велика Британија развиле додаток во...
Site Meter